З метою регулювання та ефективної імплементації двостороннього науково-технічного співробітництва за основними напрямками між Україною та Лівією було підписано Угоди про співпрацю у сфері науки і технологій, медицини і охорони здоров’я, геологічних досліджень, використання атомної енергії у мирних цілях, вищої освіти, а також про взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені.
Чинність згаданих документів була підтверджена сторонами під час консультацій з договірно-правових питань, що відбулися в МЗС України у грудні 2012 року.
Наразі на опрацюванні сторін не перебуває проектів документів, які стосувалися б двостороннього співробітництва в науково-технічній та освітянській сферах.
З огляду на складну суспільно-політичну ситуацію в Лівії, двосторонній діалог в сфері науково-технічного співробітництваносить носить обмежений характер. Сторони виходять з існуючих взаємних інтересів у цій сфері з одночасним урахуванням складної внутрішньої ситуації в Лівії та першочергових потреб цієї країни.
У разі нормалізації внутрішньополітичної ситуації в Лівії очікується поетапне відновлення двосторонніх відносин у сфері освіти та науки, фундамент яких був закладений в довоєнний період. У середньостроковій перспективі основним пріоритетом в розвитку двостороннього науково-технічного співробітництва залишається проведення спільних наукових досліджень у галузях обробки металів, виробництва двигунів, впровадження альтернативних джерел енергії, зокрема, атомної енергетики, організація спільних наукових семінарів та виставок, обмін візитами експертних делегацій.
Попри нестабільну внутрішню ситуацію в Лівії, в рамках проведення роботи, спрямованої на активізацію співробітництва у сфері освіти у 2014-15 рр. було організовано зустрічі представників лівійської сторони з керівництвом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
У 2018 р. було організовано стажування групи державних службовців муніципалітету міста Місурата на тему «Автоматизовані системи керування сучасним містом».
Станом на 2018 р., в Україні навчалося близько 600 лівійських студентів. У 2018 р. консульським підрозділом Посольства було оформлено 321 візу для навчання в Україні, що близько на 20% перевищує показник 2017 р. (270 віз).