• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • العربية
Часті запитання/FAQ
Опубліковано 05 листопада 2014 року о 13:41

Які документи необхідно надати для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно надати такі документи:

 1. Заява-анкета встановленого зразка
 2. 2 фотокартки 3.5х4.5 см
 3. Свідоцтво про народження (оригінал або завірена копія)
 4. Ідентифікаційний код (копія)
 5. Документ (відмітка в паспорті), що підтверджує постійне проживання за кордоном, або право на тимчасове проживання чи факт такого проживання на території держави не менше шести місяців на момент подачі заяви-анкети на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (копія додається до заяви-анкети);
 6. Свідоцтво про шлюб (у разі зміни прізвища). 

В мене закінчується строк дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Я не хочу оформлювати новий, а хочу продовжити строк дії старого паспорта. Як це можна зробити?

Консульським підрозділом Посольства України надається послуга «продовження терміну дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон». Однак слід наголосити на тому, що 26 червня 2013 року Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 року, за виключенням окремих положень. Вони передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років». З метою уникнення ускладнень під час подорожей країнами ЄС, при закінченні терміну дії паспорта громадянина для виїзду за кордон рекомендуємо не продовжувати термін дії паспорта, а подавати відповідний пакет документів для оформлення нового паспорта.

Які документи необхідно надати для продовження паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Для продовження терміну дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно надати такі документи:

 1. Заява 
 2. Паспорт та його копія
 3. Свідоцтво про народження
 4. Документ (відмітка в паспорті), що підтверджує постійне проживання за кордоном, або право на тимчасове проживання чи факт такого проживання на території держави не менше шести місяців на момент подачі заяви-анкети на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (копія додається до заяви-анкети);

УВАГА! Оформлення паспорта громадянина України, а також внесення будь-яких змін до внутрішнього паспорта громадянина України відбувається виключно в органах Державної міграційної служби України на території України!

Скільки коштує постановка на тимчасовий консульський облік?

За постановку на тимчасовий консульський облік консульський збір не зтягується. 

Чи можу я оформити довіреність "дистанційно"?

Ні, нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консульською посадовою особою.

Чи можу я залишити собі старий паспорт після оформлення у консульському відділі нового?

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після використання.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк такої заяви можна отримати в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

Мені необхідно надати дозвіл на виїзд моєї дитини за межі України (виготовлення моїй дитині проїзного документу дитини/ закордонного паспорта). Чи можна це зробити в Посольстві?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на відповідній заяві (проекти заяв можна отримати в консульському відділі).

Для цього Вам необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства в години прийому громадян (без попереднього запису), мати при собі дійсний документ, що посвідчує Вашу особу та громадянство (закордонний  паспорт), а також мати інформацію стосовно ПІБ Вашої дитини, дати її народження, даних проїзного документа дитини (у разі наявності документа) та ПІБ особи, яка супроводжуватиме дитину, даних її закордонного паспорта. 

Чи можна оформити проїзний документ дитини у консульському відділі Посольства?

Проїзний документ дитини видається лише органами Державної міграційної служби в Україні. У разі потреба самостійного виїзду дитини за кордон у консульському відділі Посольства дитині може бути виготовлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Яким чином сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується у консульському відділі лише готівкою в доларах США

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення, або у порядку реадмісії. 

Брошуру можна завантажити тут.

Для отримання більш детальних консультацій з консульських питань Ви можете звертатися до консульського відділу Посольства особисто, засобами телефонного, електронного та поштового зв’язку.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux