Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • العربية
Політичні відносини між Україною та Лівією
Опубліковано 03 лютого 2020 року о 14:38

Історія відносин між Україною та Лівією

Визнання України: 24 грудня 1991 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 17 березня 1992 року.

Дипломатичні установи: Посольство Лівії в Україні (з 1993 року), Посольство України в Лівії (з 1999 року).

З серпня 2010 року Посол України в Лівії — М.В.Нагорний.

З вересня 2018 р. Посольство Лівії в Україні очолює колишній заступник Міністра закордонних справ Лівії А.Грейді.

Існуючі двосторонні органи високого рівня:

Українсько-лівійська двостороння міжурядова Комісія із співробітництва.Відбулося п’ять засідань Комісії (у 1995, 2001, 2003, 2009 і 2010 рр.). 

Політичне співробітництво. Зустрічі, візити

Нещодавні контакти на найвищому та вищому рівнях:

Не дивлячись на складні умови лівійського збройного конфлікту 2011 року, розвиток відносин між Україною та Лівією продовжувався. Політичний діалог підтримувався як з представниками Джамагирії, так і з членами опозиційної Національної перехідної ради, яка згодом трансформувалася у легітимну лівійську владу. При цьому українська сторона виходила з пріоритетності захисту прав та інтересів громадян України, які працюють у Лівії.

19 липня 2011 року відбувся робочий візит в Україну Секретаря ГНК ЗЗМС (Міністра закордонних справ) Лівійської Джамагирії А.Аль-Обейді. Він провів зустріч з Міністром закордонних справ України К.І.Грищенком, під час якої відбувся обмін думками щодо поточної ситуації на Близькому Сході та у Північній Африці, зокрема, у Лівійській Джамагирії, було висловлено стурбованість у зв’язку із збільшенням кількості жертв серед мирного населення внаслідок збройного конфлікту.

21 червня 2011 року відбувся візит в Україну Уповноваженого з питань закордонних справ Національної перехідної ради Лівії А.Шелгама, який у минулому обіймав посади Секретаря ГНК ЗЗМС (Міністра закордонних справ) Лівійської Джамагирії та Постійного представника Джамагирії при ООН.

1 вересня 2011 року Україна заявила про офіційне визнання НПР Лівії єдиним легітимним представником лівійського народу.

19-25 жовтня 2011 року відбувся візит до Лівії української делегації на чолі із Спеціальним представником України з питань Близького Сходу та Африки Є.О.Микитенком. В рамках візиту лівійській стороні було передано гуманітарну допомогу, яка складалася з гуманітарного вантажу (перев’язувальні матеріали та медикаменти), роботи групи українських медичних фахівців в одній із лівійських лікарень впродовж одного місяця, лікування за рахунок української сторони 11 постраждалих у результаті бойових дій громадян Лівії.

У контексті організації лікування постраждалих громадян Лівії в Україні на комерційній основі наприкінці грудня 2011 року Київ відвідала делегація лівійської Адміністрації з питань опіки над пораненими, були проведені зустрічі та переговори в Міністерстві закордонних справ, Міністерстві оборони та Міністерстві охорони здоров’я України.

10-12 січня 2012 року в Тріполі з робочим візитом перебувала делегація, до складу якої входив Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Є.О.Микитенко. Основною темою переговорів було вирішення проблеми громадян України, затриманих у Лівії під час збройного конфлікту.

25 вересня 2012 року у рамках участі в роботі 67-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбулася зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з його лівійським колегою А.Бен Хаялем. Сторони обговорили деякі питання порядку денного двосторонніх відносин, зокрема, можливість участі України у відновленні пошкодженої лівійської інфраструктури, а також перспективи вирішення справи засуджених у Лівії громадян України.

11 грудня 2012 року під час 4-ї зустрічі «Друзів Сирії» в Марракеші (Марокко) відбулися переговори Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки Є.О.Микитенка з Першим заступником міністра міжнародного співробітництва Лівії М.Х.Хабібом. Співрозмовники обмінялися думками щодо перспектив розвитку двостороннього співробітництва в сферах, які становлять взаємний інтерес. Окремо було обговорено питання стосовно затриманих у Лівії українців.

24-25 грудня 2012 року в Києві перебувала делегація Міністерства закордонних справ Лівії на чолі з директором департаменту міжнародного права і договорів С.Джувейді. В українському зовнішньополітичному відомстві проведено двосторонні консультації щодо інвентаризації сучасного стану українсько-лівійської договірно-правової бази.

На початку січня 2013 року МЗС України відвідала делегація Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Лівії на чолі з директором департаменту європейських справ М.Мілядом. Українська та лівійська сторони обговорили широке коло питань порядку денного двосторонніх відносин, а також провели політичні консультації з нагальних світових процесів.  

19-22 квітня 2013 року відбувся робочий візит Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки Г.Г.Латія до Лівії. Відбулися зустрічі з Головою Генерального національного конгресу (парламенту) М.Аль-Мгаріфом, Прем’єр-міністром А.Зіданом, Міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва М.Абдель Азізом, Міністром економіки Лівії М.Абу Фанасом.  У рамках візиту Спеціальний представник України зустрівся з лівійськими бізнесменами, а також відвідав групу затриманих громадян України (19 осіб).

2-7 липня 2013 року на запрошення Верховного суду України відбувся візит в Україну делегації на чолі з Головою Лівійського вищого суду К.Даганом з метою обговорення перспектив розвитку двостороннього співробітництва в сфері юстиції.

31 липня 2013 року робочий візит до Лівії здійснив Віце-прем’єр-міністр України К.І.Грищенко з метою всебічного обговорення ситуації, що склалася внаслідок збройного захоплення в порту Бенгазі судна „Етель” з українським екіпажем на борту, шляхів звільнення екіпажу судна та унеможливлення реалізації погроз на адресу громадян України, які знаходяться на території Лівії.

25 вересня 2013 року в Нью-Йорку в рамках роботи 68-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН відбулася робоча зустріч Міністра закордонних справ України Л.О.Кожари з Міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Лівії М.Абдель Азізом. Було досягнуто домовленості щодо активізації двостороннього діалогу на найвищому і високому рівні. Міністри обмінялися запрошеннями здійснити візити відповідно в Україну та до Лівії.

23-27 вересня 2013 року в Києві відбулися консульські консультації між МЗС України та Лівії – перший подібний захід з 2008 року. Директорами департаментів консульської служби було обговорено проблематику українсько-лівійських консульських відносин включно з наявними проблемними питаннями. За результатами консультацій було підписано відповідний протокол.

10 грудня 2018 р. у Києві відбулися українсько-лівійські консульські консультації. Українську делегацію очолював заступник Директора ДКС МЗС України В.П.Кирилич, лівійську – Директор Консульського департаменту МЗС УНЗ Лівії А.М.Байса.

Підтримка територіальної цілісності України в ООН

Делегація Лівії проголосувала за резолюцію ГА ООН «Територіальна цілісність України» 27 березня 2014 року та утрималася під час голосувань у рамках ГА ООН щодо українського проекту резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)" у 2016 та 2017 рр.

У 2018 р. окремі консультації проводилися у контексті просування та подальшого ухвалення проектів резолюцій Генеральної Асамблеї ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» (жовтень, лівійська сторона утрималася під час голосування), «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів» (грудень, лівійська сторона не брала участі в голосуванні), а також у контексті донесення до лівійської сторони об’єктивної інформації щодо нападу російських військових на кораблі ВМС України у районі Керченської протоки (листопад).

Двосторонні політичні контакти у 2015 - 2018 рр. будувалися з урахуванням передислокації Посольства до Тунісу і відбувалися у формі особистих зустрічей, телефонних контактів керівника дипустанови з представниками УНЗ та офіційного листування.В рамках робочих візитів до Лівії у 2018 р. Посол зустрівся з Головою Президії Уряду національної згоди Ф.Ас-Сарраджем та виконуючим обов’язки Міністра закордонних справ Уряду національної згоди Лівії М.Сіялою. 

З метою розв’язання проблеми утримуваних у Лівії громадян України окрема увага приділяється питанню підтримки сталих робочих контактів на рівні керівників департаментів Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, Генеральної прокуратури  Держави Лівія. На постійній основі контакти підтримуються з керівництвом Міністерства охорони здоров’я Лівії, що пояснюється необхідністю розв’язання проблем виконання лівійськими роботодавцями умов трудових угод з медичними працівниками з числа наших співвітчизників.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux