На виконання Указу Президента України № 107/2015 від 25 лютого 2015 року «Про вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України», протягом 2015 році в Україні передбачається проведення низки заходів із вшанування на державному рівні пам’яті цієї широко відомої історичної постаті.
Метою урочистих заходів є збереження та утвердження традицій української державності, нагадування про роль історичної спадщини Руси-України у їх становленні, визнання важливості прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід'ємної частини європейської цивілізації.
З нагоди 1000-річчя з дня смерті Великого Князя Київського Володимира, передбачається проведення наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових та просвітницьких заходів, спрямованих на вивчення державотворчої діяльності князя Київського Володимира Великого, впливу його політики на політичний та економічний розвиток Європи, зокрема, країн Балтійсько-Чорноморського регіону, подій української історії відповідного періоду.
Крім того, згідно з Указом, передбачається карбування та введення в обіг у встановленому порядку монет, випуск в обіг поштових марок і конвертів, присвячених діяльності князя Київського Володимира Великого, проведення спец погашення поштової марки.
24 липня ц.р. Національний банк України презентував пам’ятну монету "Київський князь Володимир Великий", присвячену видатному державному та політичному діячеві, творцю середньовічної європейської держави Руси-України – князю Київському Володимиру Великому, та вшановує його пам’ять у зв’язку з 1000-літтям упокоєння.
Пам’ятна монета "Київський князь Володимир Великий", 2015 р.
{video}https://youtu.be/UdK14Es_wqE{/video}
Довідково:
Великий Князь Київський Володимир – один із найвизначніших діячів Європейського середньовіччя. У вітчизняну історію він увійшов передовсім як князь-воїн та князь-реформатор: суттєво розширив державні кордони і провів адміністративну та військову реформи, завдяки яким Русь стала могутньою централізованою державою.
Найважливішою реформою Володимира Великого була релігійна: прийняття у 988 році Віри Христової і хрещення підвладних йому земель. Це дало змогу середньовічній Русі увійти до кола цивілізованих європейських держав.
«Повість минулих літ», до прийняття Володимиром християнства, зображує Великого Князя жорстоким язичницьким властителем, після – просвітителем Русі, захисником бідних і голодних, мудрим і справедливим володарем однієї з наймогутніших держав тогочасного світу.
Фотозвіт з відкриття виставки "Володимир Хреститель. Великий князь Київський" у Національному музеї історії України: