Посольство України у Лівії

, Київ 08:39

Науково-технічне співробітництво між Україною та Лівією

З метою регулювання та ефективної імплементації двостороннього науково-технічного співробітництва за основними напрямками між Україною та Лівією було підписано Угоди про співпрацю у сфері науки і технологій, медицини і охорони здоров’я, геологічних досліджень, використання атомної енергії у мирних цілях, вищої освіти, а також про взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені.

Чинність згаданих документів була підтверджена сторонами під час консультацій з договірно-правових питань, що відбулися в МЗС України у грудні 2012 року.

Наразі на опрацюванні сторін не перебуває проектів документів, які стосувалися б двостороннього співробітництва в науково-технічній та освітянській сферах.

З огляду на складну суспільно-політичну ситуацію в Лівії, двосторонній діалог в сфері науково-технічного співробітництваносить носить обмежений характер. Сторони виходять з існуючих взаємних інтересів у цій сфері з одночасним урахуванням складної внутрішньої ситуації в Лівії та першочергових потреб цієї країни. 

У разі нормалізації внутрішньополітичної ситуації в Лівії очікується поетапне відновлення двосторонніх відносин у сфері освіти та науки, фундамент яких був закладений в довоєнний період. У середньостроковій перспективі основним пріоритетом в розвитку двостороннього науково-технічного співробітництва залишається проведення спільних наукових досліджень у галузях обробки металів, виробництва двигунів, впровадження альтернативних джерел енергії, зокрема, атомної енергетики, організація спільних наукових семінарів та виставок, обмін візитами експертних делегацій.

Попри нестабільну внутрішню ситуацію в Лівії, в рамках проведення роботи, спрямованої на активізацію співробітництва у сфері освіти у 2014-15 рр. було організовано зустрічі представників лівійської сторони з керівництвом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». 

У 2016 році Посольством  було видано близько 250 віз громадянам Лівії, які висловили намір здобувати вищу освіту в Україні.

 


Консульський відділ Посольства України в Лівії
Керівник: Сіроштан Олександр Андрійович
Третій секретар з консульських питань
Адреса:

Туніська Республіка, 1002, м.Туніс, Нотр Дам, вулиця Сент Фюльжанс, 7

Телефон: +216 718 498 61 (Туніська Республіка)
Ел. пошта: emb_ly@mfa.gov.ua
Веб-сайт: www.facebook.com/ukraine.in.libya
Графік роботи:

Прийом громадян України

Понеділок     10.00 – 12.00

Вівторок        14.00 – 16.00 (видача документів)

Середа          10.00 – 12.00

Четвер          14.00 – 16.00 (видача документів)

П’ятниця       13.00 – 15.00

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Прийом іноземних громадян

Вівторок            09.00 – 13.00 

Четвер              09.00 – 13.00


Перелік консульських дій